Biorevitalizacija – t.y. odos atgaivinimas biologiniu būdu, gyvybės odai grąžinimas (vital – angl. gyvybingumas). Tai nechirurginis, labai plačiai estetinėje medicinoje taikomas būdas kovai su odos senėjimu ir įvairiomis odos problemomis.
Šią metodiką atrado italų mokslininkai. Procedūros metu į odą suleidžiamos nedidelės dozės grynos negyvulinės kilmės hialurono rūgšties.
Hialurono rūgštis – pagrindinis jungiamojo audinio struktūrinis elementas. Jos dėka žmogaus organizme vyksta daugybė svarbių procesų. Hialurono rūgštis odoje išlaiko drėgmę. Viena molekulė sujungia 200-500 molekulių vandens, palaikydama audiniuose drėgmės balansą. Toks akivaizdus hialurono rūgšties vaidmuo odos drėkinime užtikrina odos jaunystę.
Jaunų žmonių hialurono rūgšties kiekis dermoje pakankamai aukštas, kad oda atrodytų skaisti ir jauna. Tačiau ilgainiui „jaunystės eliksyro“ kiekis pradeda nesustabdomai mažėti, tokiu būdu sumažėja ir odos tonusas, standumas, elastingumas, oda nebeatrodo gyvybinga, dehidratuota, atsiranda raukšlės. Be natūralaus biologinio senėjimo, odą veikia ir fotosenėjimas, t.y. odos suvytimą, senėjimą papildomai paskatina ir UV spinduliai.
Kas vyksta biorevitalizacijos hialurono rūgštimi metu?
2007 metais amerikiečių mokslininkų įrodyta, kad suleidus hialurono rūgštį, tuo pačiu metu kartu su odos drėkinimu prasideda kolageno sintezės stimuliacija ir sumažėja jo suirimo greitis. Be to, stimuliuojama nuosavos hialurono rūgšties gamyba. Taip oda ne tik drėkinama, atstatomos jos savybės, taip pat gauname stiprų liftingą dėl naujai susiformavusių dermos skaidulų. Todėl atliekant biorevitalizaciją su hialurono rūgšties preparatais, po minimalaus procedūrų skaičiaus (3 procedūros su 3-4 savaičių pertrauka) galima gauti ilgalaikę, su laiku vis gerėjančią (indukuotos kolageno sintezės dėka) odos išvaizdą. Biorevitalizacijos procedūra turi tik geriausius atsiliepimus pacientų tarpe.
Kodėl biorevitalizacija efektinga?
Pirma, ką pamato pacientas – raukšlelių išsilyginimas. Šis efektas iš pradžių atsiranda dėl suleistos hialurono rūgšties, o vėliau dėl pačiame organizme padidėjusios nuosavos hialurono rūgšties ir kolageno sintezės.
Kas vyksta? Patekusi į odą, hialurono rūgštis aprūpina odą vandeniu, įsijungia į apykaitos procesus. Pagerėja mikrocirkuliacija, odos ląstelių maitinimas ir oksidacijos procesai, prasideda nuosavos organizmo hialurono rūgšties sintezė – būtent šis momentas akivaizdžiai atsispindi odos išvaizdoje. Audiniams prisisotinus hialurono rūgšties, skatinama kolageno ir elastino sintezė.
Atliekant biorevitalizaciją, galima palaipsniui odą papildyti vis didesniu kiekiu hialurono rūgšties. Ilgalaikis rezultatas matomas po 3-4 procedūrų – pacientas mato, kaip palaipsniui gerėja odos išvaizda: padidėja odos tonusas, elastingumas, pagerėja spalva, atsiranda „švytinčios odos“ išvaizda, drėgnos odos efektas, išsilygina smulkios raukšlės, atsistato odos struktūra. Tokiu būdu, biorevitalizacija yra stimuliuojančioji terapija – oda hialurono rūgšties preparatų dėka pati save atjaunina.
Skirtumai su mezoterapija
Abi šios metodikos turi savo svarbią nišą estetinėje dermatologijoje įvairių odos problemų sprendimui. Revitalizacijos požiūriu pagrindiniai metodikų skirtumai:
- Procedūrų kiekiu – biorevitalizacijos atliekamos 3, mezoterapijos 5-10 procedūrų.
- Procedūros efektu. Atlikus biorevitalizacijos procedūrą, efektas matomas iš karto. Po mezoterapijos procedūrų efektas matomas ne iš karto, reikia atlikti keletą procedūrų.
- Preparatų sudėtimi. Mezoterapijai, priklausomai nuo odos problemos, naudojami įvairių medžiagų kokteiliai, biorevitalizacijos metu suleidžiama gryna hialurono rūgštis.
Biorevitalizacija atliekama esant:
- Senėjimo profilaktikai;
- Odos elastingumo ir stangrumo sumažėjimui;
- Sausai, dehidratuotai odai;
- „Stresinei odai”, laisvųjų radikalų poveikiui;
- Esant nepilnavertei mitybai;
- Smulkioms raukšlėms naikinti;
- Esant paryškėjusioms gravitacinėms ir mimikos raukšlėms;
- Veido ovalo gravitaciniams pokyčiams;
- Papilkėjusiai, „pavargusiai”‚ rūkančių odai;
- Prieš ar deriniuose su kitomis estetinėmis procedūromis, siekiant pagerinti rezultatus, prieš plastines operacijas;
- Po agresyvių odos procedūrų;
- Odos reljefo vientisumo pakenkimui (postakne, strijos, randai) ar jų profilaktikai;
- Prieš saulės vonias, taip pat siekiant atgaivinti odą po saulės, pvz., po atostogų;
- Po įvairių stresų;
- Moterims po gimdymo.
Kokiose srityse atliekama biorevitalizacija?
Dažniausiai atliekamos procedūros veido, kaklo, dekolte ir plaštakų srityse. Tai labiausiai priežiūros reikalaujančios atviros kūno vietos, kadangi šios sritys labiausiai pažeidžiamos UV saulės spindulių ir veikiamos fotosenėjimo. Tačiau aplamai biorevitalizaciją galima atlikti bet kuriame kūno plote.
Kiek procedūrų reikės atlikti?
Yra labai platus spektras skirtingų pakopų preparatų, skirtų biorevitalizacijai. Preparatą ir procedūrų kursą priklausomai nuo amžiaus, esamos odos būklės parenka estetinės medicinos gydytojas. Individuali procedūrų schema bus parinkta išanalizavus Jūsų odą ir problemas pirminės nemokamos konsultacijos metu.
Atliekant biorevitalizaciją, momentinis efektas matomas iš karto po pirmos procedūros, tačiau rekomenduojama atlikti procedūrų kursą. Naujos kartos biorevitalizacijai skirtų preparatų procedūrų reikia atlikti mažiau nei pirmos kartos – standartiškai iš viso atliekamos 3 procedūros 1 kartą per mėnesį. Atlikus procedūrų kursą, pagal poreikį rekomenduojama atlikti palaikomąsias procedūras.
Kiek laiko trunka procedūra?
Procedūra trunka 30-60 minučių, priklausomai nuo srities, kurioje atliekama procedūra. Skausmingų pojūčių paprastai nėra, esant ypatingam jautrumui, odos sritis nuskausminama vietiniu anestetiko tepalu. Po procedūros galimas nedidelis patinimas, paraudimas yra normalios odos reakcijos, kurios greitai praeina.
Rekomendacijos prieš ir po procedūros:
Specifinių apribojimų, prieš atliekant biorevitalizaciją nėra, tačiau savaitę prieš procedūrą patartina nevartoti aspirino ir kitų nesteroidinių priešuždegiminių medikamentų, vartojamų nuo skausmo, temperatūrai ar uždegimui mažinti. Po procedūros reikėtų 3-7 dienas vengti saunos, pirties, baseino, UV spindulių. Atlikus biorevitalizaciją, Jums bus paaiškinta, kaip prižiūrėti odą namuose.
Kontraindikacijos:
- Lėtinių ligų paūmėjimai;
- Pakilusi kūno temperatūra;
- Anafilaksinis šokas anamnezėje;
- Polinkis į keloidinius randus;
- Nekontroliuojama epilepsija;
- Porfirija.
Profhilo injekcijos – hialurono rūgšties 5 jaunystės taškų užpildas
Profhilo injekcijos, tai inovatyvus – „Natūralumo“ link odos atjauninimo sprendimas, kai vienos procedūros metu užtenka tik 5 injekcijų, į individualiai iš anksto numatytus taškus, veido srityje ir gilesniame dermos sluoksnyje, pradeda vykti regeneraciniai procesai – atsinaujinimas, atstatomas odos elastingumas, stangrumas, tonusas bei drėgmė.
Hialurono rūgšties užpildas – Jūsų jaunatviškesnei odos išvaizdai. Švytėkite ir būkite verta „Raudono kilimo“, WOW PROFHILO preparato efektas.
Profhilo injekcijos yra unikalus ir patentuotas užpildas, pasižymintis savo sudėtimi, turintis itin aukštą išgrynintos hialurono rūgšties koncentraciją (64 mg/2ml) be cheminių medžiagų – natūralaus pagrindo, Anti-age terapijai ir profilaktikai. Plačiau: https://lazerineklinika.lt/proceduros/profhilo-injekcijos-hialurono-rugsties-5-jaunystes-tasku-uzpildas/
Redermalizacija – gintaro ir hialurono rūgšties derinys, viename preparate
Redermalizacija – tai estetinės medicinos procedūra, kurios metu naudojant specialią leidimo – papulių techniką į odą yra injekuojamas gintaro rūgšties bei hialurono rūgšties derinys, vienos procedūros metu. Xela Rederm preparatas – didina odos elastingumą, drėkina odą iš vidaus, tolygina odos atspalvį, mažina raukšles ir amžiaus žymes. Redermalizacijos procedūrai atiteko Geriausios odos kokybės gerinimo procedūros apdovanojimas AMEC Live and Visage kongrese 2017-aisiais metais.
Ši procedūra nesukelia jokių komplikacijų, kadangi tiek gintaro rūgštis, tiek hialurono rūgštis natūraliai gaminasi ir pačiame žmogaus organizme. Su metais prarandame dalį šių medžiagų, jų sintezė sulėtėja, todėl papildžius odą injekcijomis, gaunami puikūs rezultatai. Redermalizacija rekomenduojama visoms amžiaus grupėms – puikiai tinka tiek kaip prevencinė priemonė, tiek kaip odos atjauninimo procedūra brandesnei odai. Procedūros dėka oda ne tik juntamai patempiama ir atjauninama, taip pat atgauna sveiką išvaizdą po tokių būklių kaip aknė bei rozacėja.
Bioreparacija
Bioreparacija – biorevitalizacijos – procedūros, taip sparčiai išpopuliarėjusios Lietuvoje, evoliucijos rezultatas. Procedūros metu į odą, norint sustabdyti odos senėjimą ir atgaivinti odą, smulkiais lašeliais suleidžiama hialurono rūgštis, atsakinga už drėgmę ir stangrumą, biomimetiniai peptidai, aminorūgštys, multivitaminai, mineralai ir koenzimai. Tai nauja odos atgaivinimo priemonė su hialurono rūgštimi ir odos atjauninimo kompleksu, kuris giliai drėkina odą, sumažina raukšles, koreguoja odos elastingumą, skatina odos ląstelių atsinaujinimą, nuosavos hialurono rūgšties ir kolageno gamybą bei kovoja su padidėjusia odos pigmentacija. Tai savaiminių odos regeneracinių funkcijų atstatymas, odos atjauninimas. Toks akivaizdus hialurono rūgšties bei atjauninančio komplekso vaidmuo užtikrina sveiką odos išvaizdą ir švytėjimą.
Išbandykite naujos kartos bioreparaciją su naujos kartos, pasaulyje pripažintais Revofil Aquashine, Aquashine Bright preparatais Era Esthetic Avenue Estetinės ir lazerinės medicinos klinikoje! Plačiau: https://lazerineklinika.lt/proceduros/naujiena-aquashine-express-atjauninanti-biopeparacijos-procedura/
Straipsnis yra Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinikos intelektinė nuosavybė. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir kitą informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti ar panaudoti.